تزریق خط خنده

تزریق خط خنده

تزریق خط خنده

 
اگر لبخند زدن از صورت حذف شود، نیمی از زیبایی و شادابی صورت از دست می رود.

اما در کنار آن به مرور زمان با خندیدن، خطوط عمیقی در دور لب و دهان شکل می گیرد، که صورت را نازیبا می کند.

البته که از خندیدن گریزی نیست و نمیتوانیم لبخند نزنیم اما برای اینکه بتوانیم لبخندی زیباتر داشته باشیم می توانیم با رفع خطوط خنده، زیبایی و شادابی را به چهره بازگردانیم.

تزریق فیلر یا ژل، یکی از پرطرفدارترین روش ها برای برطرف کردن خط خنده است.

دلایل ایجاد خط خنده
برای ایجاد خط خنده دلایل متفاوتی وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

افزایش سن: ایجاد چین و چروک و علائم پیری بر روی پوست، افزایش سن است. کلاژن که وظیفه جوان سازی و سفت و محکم شدن پوست را برعهده دارد با گذشت زمان تولیدش کم می شود. همین موضوع چین و چروک صورت را افزایش داده و باعث ایجاد خطوط بر روی صورت می شود.

ژنتیک: نوع پوست ما از پدر و مادران ما به ارث می رسد. پیری زودرس در پوست نیز جنیه وراثتی دارد و بعضی به صورت ژنتیک، دچار پیری زودرس می شوند. در حالی که برخی از افراد در همان سن مشابه به دلیل وراثت، پوست جوان تر و شاداب تری دارند.

حالت های پرتکرار صورت: انجام برخی از حرکات ارادی در ایجاد چین و چروک همچنین در اطرف دهان بسیار تاثیر دارد. مانند جویدن آدامس که به فعالیت زیاد عضلات و کاهش سطح کلاژن و الاستین پوست منجر می شود، یا خوردن مایعات با نی به خطوط ریز دور دهان و لب می انجامد.

خوابیدن نادرست: برخی از افراد از خوابیدن بر روی پشت (طاق باز) فراری هستند و مدام به پهلو می خوابند. به دلیل اینکه در حالت پهلو، پوست صورت و گردن تحت فشار بیشتری قرار می گیرد، چین و چروک نیز بر روی پوست زودتر اتفاق می افتد.

نور خورشید: قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور مستقیم خورشید باعث جذب اشعه های مضر می شود که به پیری پوست می انجامد.

استعمال دخانیات: کشیدن سیگار در کاهش کلاژن سازی پوست تاثیر زیادی دارد و زمانی که تولید این ماده پروتئینی پوست کاهش پیدا کند، چین و چروک و پیری پوست اتفاق می افتد.

کاهش چربی: با افزایش سن و لاغری، چربی های زیر پوست صورت تحلیل می رود و باعث ایجاد خطوطی بر روی پوست می شود.