جوانسازی دور چشم

جوانسازی دور چشم

جوانسازی پوست دور چشم به درمان‌های مختلفی اشاره دارد که به منظور صاف کردن چین و چروک‌ها، به حداقل رساندن پف پلک و گودی زیر چشم و صاف و سفت کردن پلک‌های بالا و پایین انجام می‌شوند.

تزریق ژل یکی از روش‌های جوانسازی چشم است که حالت خستگی یا افتادگی پلک و چشم را با برجسته کردن ناحیه‌های فرورفته از بین می‌برد. بوتاکس یکی از درمان‌های پرطرفدار است که در کنار بسیاری از درمان‌های جوانسازی برای بالا بردن ابروها یا کاهش چین و چروک، خطوط پنجه کلاغی دور چشم یا حلقه‌های تیره زیر چشم انجام می‌شود. مصرف یک کرم ضدپیری خوب بخش مهم دیگری از جوانسازی دور چشم است. متخصص پوست و زیبایی می‌تواند بهترین روش جوانسازی اطراف چشم را با توجه به نوع پوستتان توصیه کند.

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس دو مشکل زیر را در ناحیه دور چشم بهبود می‌دهد:

چروک‌های دور چشم
افتادگی پلک بالا
بوتاکس با هدف رفع چین و چروک و خطوط دور چشم در ناحیه اطراف چشم تزریق می‌شود. به علاوه تزریق بوتاکس روش موثری برای لیفت پیشانی و پلک بالا نیز محسوب می‌شود و به این ترتیب چشم‌ها را کمی بازتر و درخشان‌تر می‌کند.

لیزردرمانی
لیزرهای زیر برای جوانسازی اطراف چشم به کار برده می‌شوند:

لیزر رنگدانه‌ای: این نوع لیزردرمانی برای بهبود ضایعات رنگدانه‌ای و رفع تیرگی زیر چشم توصیه می‌شود.
لیزر کلیر + برلیانت: این روش لیزردرمانی دور چشم با هدف رفع چین و چروک و بهبود کیفیت و بافت پوست دور چشم انجام می‌شود.
درمان با رادیوفرکانسی مغناطیسی چند قطبی (RF)

درمان رادیوفرکوئنسی برای کشیدن و سفت کردن پوست دور چشم‌ها به منظور رفع پف پلک و لیفت پلک بالا بسیار مفید است. تکنولوژی‌ میدان‌های الکترومغناطیسی پالسی در درمان RF چندقطبی با بهبود دادن گردش خون در ناحیه دور چشم موجب کاهش تیرگی زیر چشم می‌شود. همچنین رادیوفرکوئنسی روش موثری برای رفع شلی و افتادگی پوست، لیفت پلک‌های افتاده و صاف کردن و محکم کردن پوست ظریف دور چشم محسوب می‌شود. رادیوفرکانسی درمانی غیرجراحی است که با استفاده از دستگاه Thermage یا iFine انجام می‌شود.

جوانسازی چشم با تزریق ژل
تزریق ژل درمانی فوق‌العاده است که حالت خسته صورت را در لحظه از بین می‌برد. برای رسیدن به نتایج دلخواه لازم است که ژل مناسب انتخاب شود و ژل با به کارگیری تکنیک صحیح تزریق شود.

ژل یا فیلر را می‌توان زیر چشم در ناحیه ناودان اشکی، دور گونه‌ها، گیجگاه‌ها و ناحیه پیشانی تزریق کرد. تزریق ژل پف پلک، تیرگی زیر چشم، موقعیت ابروها و گونه‌ها و گودی زیر چشم را بهبود می‌دهد تا چهره‌ای شاداب و درخشان خلق شود. تزریق ژل معمولاً نخستین گام برای زیباسازی صورت است.

لاغر شدن صورت در ناحیه به هم پیوستن بالای گونه و پلک پایین باعث پدیدار شدن نشانه‌های پیری می‌شود. تحلیل رفتن استخوان‌ و بافت نرم در اثر بالا رفتن سن منجر به لاغر شدن و ایجاد فرورفتگی‌هایی ناخوشایند می‌شود و لایه‌های چربی زیر چشم را برجسته‌تر نشان می‌دهد. چنانچه عمل جراحی در این شرایط برای تخلیه چربی انجام شود، گودی زیر چشم بیشتر به چشم خواهد آمد. تزریق ژل مناسب در محل دقیق لاغر شدن صورت را بدون نیاز به جراحی جبران می‌کند و ظاهری جوان‌تر به بیمار می‌بخشد.

متقاضی ایده‌آل تزریق ژل دور چشم(h4)

جوانسازی دور چشم با تزریق ژل به بیماران جوان و بالغی توصیه می‌شود که از برجستگی، گودی و سایه زیر چشمشان ناراحت هستند. این سایه، گودی و برجستگی زیر چشم می‌تواند پی‌آمد لاغر شدن صورت، استعداد ژنتیکی، عامل‌های محیطی و سلامتی از قبیل تماس بیش از اندازه با نور خورشید یا عادت‌هایی از قبیل سیگار کشیدن باشد که آسیبی درونی و بیرونی را به پوست وارد می‌کند.

ناحیه ظریف دور چشم یکی از دشوارترین ناحیه‌ها برای تزریق ژل است. فقط متخصص مجرب می‌تواند تزریق ژل دور چشم را به درستی انجام بدهد.

سازو کار تاثیرگذاری ژل‌های تزریقی
ژل‌های تزریقی حاوی هیالورونیک اسید هستند و با دقت زیر چشم در ناحیه ناودان اشکی تزریق می‌شوند تا گودی زیر چشم با جبران شدن حجم از دست رفته از بین برود. به این ترتیب ناحیه اطراف چشم برجسته می‌شود و پف و تیرگی زیر چشم رفع می‌شود.

برای این که بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید، ژل دور گونه‌ها نیز تزریق می‌شود تا باعث لیفت بخش میانی صورت شود و حمایت ساختاری و پایه محکمی را دور گونه‌ها و زیر چشم‌ها به دست بدهد. همچنین می‌توان ژل را در گیجیگاه‌ها و پیشانی تزریق کرد تا به این ترتیب حجم از دست رفته صورت بازیابی شود و لیفت پلک بالا و پیشانی انجام شود.

تزریق ژل درمانی بسیار موثر با نتایج آنی برای جوانسازی اطراف چشم است، البته به شرطی که ژل مناسب انتخاب شود و به درستی تزریق شود.