جوانسازی پوست گردن با لیزر

جوانسازی پوست گردن با لیزر

جوانسازی پوست گردن با لیزر نوعی نور متمرکز است که می‌تواند پوست را گرم کند. گرم کردن پوست سبب ساخت کلاژن توسط پوست،

تغییر شکل و بهتر شدن کیفیت کلاژن موجود در پوست و در نهایت سفت شدن پوست و کم شدن چین و چروک‌های آن می‌شود؛ بنابراین می‎توان به کمک روش‌های لیزری، وضعیت پوست گردن را بهتر کرد. توجه داشته باشید که سه روش اصلی جوانسازی لیزری وجود دارد:

جوانسازی لیزری تخریبی: در این روش، سطح پوست تخریب می‌شود و قسمت عمقی پوست، خود را به‌صورت پوستی جوان بازسازی می‌کند. بهتر است برای پوست گردن از روش جوانسازی تخریبی استفاده نشود. پوست گردن برخلاف پوست صورت می‌تواند دچار اسکار یا کلوئید شود.
جوانسازی لیزری غیر تخریبی: روش مناسبی برای جوانسازی پوست گردن است. در این روش لیزر، گرما را به عمق پوست می‌رساند و سبب گرم شدن پوست شده، سلول‌های پوست تحریک می‌شوند تا کلاژن بسازند و کلاژن موجود هم تغییر شکل می‌دهد و در کل کیفیت پوست بهتر می‌شود.
یکی از بهترین لیزرهای غیرتخریبی لیزر جنسیس است که بدون آنکه به پوست آسیب برساند یا نیاز به مراقبت خاصی بعد از درمان داشته باشد، سبب بهبود کیفیت پوست می‌شود. لیزر جنسیس، سبب قرمزی پوست، زخمی شدن پوست و یا تغییر قابل مشاهده در پوست نمی‌شود و بلافاصله بعد از انجام لیزر می‌توانید به سر کار خود برگردید و مطمئن باشید که لیزر، تأثیر خوبی برای جوانسازی پوست شما دارد.

جوانسازی فراکشنال: در این روش، اشعه لیزر به‌صورت ستون‌هایی با قطر کم وارد پوست می‌شود و تنها بخش کمی از پوست را تخریب می‌کند. پوست سالم بین ستون‌های لیزر شده شروع به بازسازی و جوانسازی پوست می‌کنند.